Elektryk – Potrzebna fucha w mieście Szczecin

Elektryk w Szczecinie

Elektryczność jest niezrównanym odkryciem cywilizacji , bez którego życie nie wyglądałoby tak samo . Niemal wszędzie mamy do czynienia z instalacjami elektrycznymi. Mają one za zadanie zasilanie setek urządzeń elektrycznych wykorzystywanych na co dzień . Instalacje elektryczne są elementarne do życia codziennego. Powinny być utrzymywane w maksymalnej sprawności, co gwarantuje ich prawidłowe i bezpieczne działanie. W takich działaniach pomoże elektryk Szczecin.

Elektryk Szczecin

Elektryk Szczecin – pomiary elektryczne

Jakie usługi oferuje instalatorstwo elektryczne w Szczecinie?

Pokaźne zapotrzebowanie na specjalistyczne usługi elektryczne zwiększa konkurencje w mieście . Na przykładzie jednej z nich omówimy bardzo szeroki zakres usług, z którego mogą korzystać klienci. Mają one niezbędne w każdym miejscu instalacje odgromowe Szczecin, pomiary elektryczne – przeprowadzane są by mieć pewność że instalacja jest w stanie wytrzymać wysokie obciążenie, jak również pomiary oświetlenia, które gwarantują , że pracownicy mają optymalne warunki do wykonywania swoich prac . W kolejności zajmiemy się każdym z tych zadań, udzielając wam odpowiedzi na wszystkie ważne pytania.To od czego rozpoczniemy związane jest z wyładowaniami atmosferycznymi.

Instalacje odgromowe Szczecin – do czego służą i czemu są ważne?

Błyskawice są niezwykle groźne dla ludzi, nieruchomości i znajdujących się w nich urządzeń elektrycznych. Duże napięcie elektryczne w piorunach sprawia , że grom w budynek bez instalacji odgromowej, najczęściej kończy się trwałym uszkodzeniem lub spaleniem wszystkich podłączonych do niej urządzeń elektrycznych. Można tego uniknąć na dwa sposoby . Pierwsza z nich to odłączanie urządzeń za każdym razem kiedy przechodzi burza . Jest to jednak bardzo pochłaniające, może na wiele godzin stopować pracę firmy i co ważniejsze , nie zawsze możemy to zrobić . Dlatego też najskuteczniejszym rozwiązaniem są prawidłowo wykonane instalacje odgromowe Szczecin. Dawniej takie instalacje były wyposażone w wysoki piorunochron, umieszczany na dachu. Do piorunochronu podłączone były stalowe przewody, które stanowił uziemienie. Taka łatwa struktura skutecznie wysyłała cały ładunek elektryczny w ziemię, zapewniając stosowną ochroną dla wewnętrznej instalacji i tym samym urządzeń elektrycznych. Aby instalacja odgromowa działała bez zarzutu, bardzo ważne jest prawidłowe dobranie grubości przewodów elektrycznych. Powinny być one na tyle grube , aby siła ładunku ich nie uszkodziła , np. topiąc.

Jak natomiast wyglądają zmodernizowane instalacje odgromowe?

Metoda ich działania jest taka sama jak dawniej . Natomiast różnicą jest to, że klasyczny piorunochron został zastąpiony kilkoma mniejszymi piorunochronami, o wysokości około 40 cm. Umieszcza się je w miejscach najczęstszych uderzeń błyskawic – w narożnikach .

W jakich obiektach muszą być instalowane takie instalacje odgromowe?

Praktycznie wszędzie. Nawet tam, gdzie nie ma instalacji elektrycznej . Uderzenie pioruna może wzniecić ogień. Jest to częsty przypadek w przypadku starych, drewnianych chat krytych strzechą, do których zlekceważono zagrożenie pożarowe wywołane piorunem . Równie często przypadki pożaru wywołanego uderzeniem pioruna zdarzają się w stodołach z sianem i słomą . Praktycznie ugaszenie takiego pożaru staje się niemożliwe . Największe straty przynosi uderzenie błyskawicy w dom. Przepalone telewizory, dekodery, laptopy, drukarki, a nawet kuchenki mikrofalowe oraz płyty indukcyjne. Dodać należy do tego uszkodzenie napędów bram garażowych i wjazdowych, zniszczone domofony i wiele innej delikatnej i wrażliwej na przepięcie elektroniki . To wszystko jest jednym z ważniejszych argumentów, przemawiających za tym że warto inwestować w instalacje odgromowe.

Pomiary elektryczne inną fachową usługą, którą wykonuje elektryk Szczecin są pomiary.

Co dokładnie jest mierzone podczas takiej czynności? Po pierwsze obciążenia, którym są poddawane instalacje elektryczne. Mówiąc o mieszkaniach i domach nie ma to jeszcze tak wielkiego znaczenia, jak w dużych zakładach produkcyjnych, magazynach, halach, szpitalach i innych miejscach, gdzie zapotrzebowanie na energię elektryczną jest bardzo wysokie . Zwiększające się zapotrzebowanie urządzeń na prąd, w zestawieniu z instalacjami elektrycznymi wykonywanymi przed wieloma laty, może stwarzać różnego rodzaju problemy . By ich unikać i mieć szanse na nowe rozwiązania i techniki, konieczne są pomiary elektryczne. Elektryk Szczecin, który będzie je wykonywał, ma do swojej dyspozycji bardzo dużą ilość nowoczesnych urządzeń pomiarowych . Urządzenia te zapewniają ogromną precyzję i wygodę.

Pomiary oświetlenia Szczecin – z czym to się je?

Na koniec zostawiliśmy pomiary oświetlenia . Obecne prawo nakłada na pracodawców obowiązek przeprowadzania okresowo takich pomiarów. Wykonuje się je w celu zapewnienia bezpiecznych warunków dla pracowników . Męczenie się oczu i zmęczenie organizmu może być wywołane przez zbyt mocne lub zbyt słabe oświetlenie. Osobą takim może towarzyszyć ból, przez co zmniejsza się efektywność ich pracy. Elektryk Szczecin, któremu zleci się takie pomiary do ich wykonania użyje specjalistycznego urządzenia światłoczułego. Mierzy ono intensywność i natężenie światła sztucznego w różnych warunkach – przy odsłoniętych lub zasłoniętych oknach. Uzyskane wyniki są udostępniane zleceniodawcy w formie końcowego raportu, zawierającego ewentualne wytyczne celem poprawienia sytuacji, jeśli nie spełnia on ustanowionych norm.

Zobacz również:

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *