Wyjazdy na Ukrainę, Ukraina nocą
Ukraina nocą z lotu ptaka

Obecnie na rynku usług turystycznych obecnych jest dość dużo małych firm, których oferty są, pomimo niewielkich możliwości tych biur podróży, całkiem interesujące. Wędrując po sieci można natknąć się na przykład na takie perełki, jak firma organizująca głównie wycieczki na Ukrainę. I nic dziwnego, to kraj bardzo malowniczo położony i bogaty w naturalne atrakcje turystyczne. Nie brak w nim zarówno białych, czystych plaż nad Morzem Czarnym, jak i skalistych wybrzeży czy górskich klimatów na terenie ukraińskich Karpat.

Kraj nad dwoma morzami

Ukraina położona jest w zasadzie nad dwoma morzami – Czarnym i Azowskim. Dzięki bogatej linii brzegowej i atrakcyjnemu klimatowi, żeglarstwo i sporty wodne tam kwitną. Wody wokół tego kraju są na ogół spokojne, a do tego ciepłe i miejscami wyjątkowo przejrzyste. Jeśli wspomni się jeszcze o wspaniałych zabytkach znajdujących się w okolicy najsłynniejszych kurortów, razem utworzy to obraz idealnego celu wakacyjnych wojaży. I tak jest w istocie!

Wycieczki do Lwowa z Rzeszowa i innych miast w Polsce, realizowane są np. przez biuro podróży http://www.kresy.com/ z Przemyśla.

Majestatyczny Kijów

Kolejnym, częstym celem podróży na Ukrainę jest miasto Kijów. Stolica, największe z ukraińskich miast, jednocześnie pełne jest zabytków. Wiele z nich wpisanych zostało na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Najsłynniejszą atrakcją jest Sobór Mądrości Bożej i Srebrne Carskie Wrota Soboru Sofijskiego.

Lwów – odkrywając polskość poza granicami

Znacznie bliżej granic Polski znajduje się kolejne piękne i popularne miasto: Lwów. Niektórzy wybierają się tam z sentymentalną podróżą szlakiem polskich śladów, których we Lwowie jest mnóstwo. Nie ma wycieczki na Ukrainę bez odwiedzenia we Lwowie Cmentarza Orląt Lwowskich, dzielnicy ormiańskiej, czy Katedry Łacińskiej.
Ogromną zaletą Ukrainy dla podróżujących po niej Polaków są niskie ceny. Jedzenie, noclegi, komunikacja – to wszystko jest często nawet kilkukrotnie tańsze niż w Polsce. Dzięki temu nawet osoby o bardzo skromnym budżecie są w stanie przeżyć tam wakacje życia. Warto wybrać się na Ukrainę choćby jeden raz i przekonać o tym samodzielnie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here