Postępowanie w sytuacji wypadku drogowego

Co robić po kolizji drogowej – pomoc drogowa

Świat jest pełen różnych wypadków. Zdarzają się one przeważnie w różnych dziedzinach. Transport jest pełen tego typu smutnych zdarzeń. Wypadki drogowe to jedne z bardzo często występujących sytuacji. Ofiarami takowych zdarzeń częstokroć są kierowcy samochodów, ich pasażerowie, osoby piesze, osoby przemieszczające się rowerami, robotnicy. Niestety każdy kto włącza się w ruch drogowy jest po części narażony na zagrożenie, poprzez to na drodze panuje powszechna zasada ograniczonego zaufania. W chwili jakiegoś zdarzenia konieczna jest pomoc drogowa Szczecin. Podstawowym celem takiej pomocy drogowej jest głównie transport i holowanie samochodów które uległy usterce albo wypadkowi. Transportują oni auta do warsztatów, ubezpieczalni, serwisów lub różnorakich pozostałych miejsc które wskazane zostały poprzez właścicieli aut.

Jak działa holowanie pojazdu

Autoholowanie polega na holowaniu pojazdu przy wykorzystaniu specjalistycznych samochodów – lawety. Pojazdy tego typu są zaopatrzone w żółte, ostrzegawcze sygnały, trzeba je też należycie zabezpieczyć pachołkami oraz trójkątem ostrzegawczym. Najczęściej użytkuje się specjalnej platformy która opuszcza się do poziomu drogi a pojazd wciąga się na lawetę przy użyciu elektrycznej lub spalinowej wciągarki. Stalowa lina potrafi podnieść pojazd ważący nawet parę ton. Specyfika wszelkich wypadków, które częstokroć zaskakują nas swoją formą przymusza firmy zajmujące się pomocą drogową do ciągłego rozwijania się a także zwiększania swoich własnych możliwości.

Polecamy – http://kazauto.pl

Pierwsza pomoc – jak zachować się w razie wypadku

Na naszym świecie mają miejsce bardzo dziwne i niezwykle trudne do okiełznania wypadki drogowe, które wraz z postępującą cywilizacją oraz technologią ciężko zmniejszyć. Biorąc udział w wypadku musimy zachować rozwagę a także zawsze posiadać przy sobie numer do firmy która zajmuje się pomocą drogową. Oczywiście nigdy nie wiemy co może nam się przytrafić, zwłaszcza kiedy jedziemy w dalszą podróż. Powinno się pamiętać o tym, że w sytuacji wypadku absolutnie nie możemy przestawiać samodzielnie auta. Jedyne co można zrobić (jeżeli mamy taką możliwość) to odpowiednio zabezpieczyć miejsce trójkątem ostrzegawczym według zasad kodeksu drogowego. Dalsze kroki naszego postępowania to oczywiście zawiadomienie policji, pogotowia ratunkowego – jeżeli jest taka potrzeba oraz jeżeli mamy możliwość udzielamy pierwszej pomocy poszkodowanym.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *