Jak działa pomoc drogowa w Szczecinie

Jak działa pomoc drogowa w Szczecinie?

Pomoc drogowa Szczecin wiele razy jest wzywana do skomplikowanych oraz zagrażających życiu wydarzeń drogowych. Wynika to przeważnie z ogromnego doświadczenia, zdobytego przez długi czas prowadzenia działalności, jak również dysponowania innowacyjnym sprzętem do ratownictwa drogowego.

Na czym dokładnie polega pomoc drogowa i czy jest tym samym co zwyczajne autoholowanie przy użyciu lawety?

Zdecydowanie nie. Pomoc drogowa innymi słowy ratownictwo drogowe dla trudnych przypadków Zabranie z drogi unieruchomionego samochodu, gdzie układ kierowniczy jest działający, nie przysparza przeważnie większych problemów. Szczególnie jeśli jest to pojazd osobowy lub auto dostawcze. Lawety wyekwipowane są we wciągarki, które łatwo sobie radzą z załadunkiem nieczynnego pojazdu na platformę.

Jak zatem działa pomoc drogowa, kiedy niesprawny pojazd nie może sam być dostarczony na lawetę bądź co gorsza, brał udział w dachowaniu albo wjechał do głębokiego rowu?

W ten czas wyjęcie go wymaga posiadania istotnie wysokorozwiniętego sprzętu, niż typowa laweta czy holownik. Tylko nieliczne i najlepiej wyposażona pomoc drogowa Szczecin, może dostarczać usługę ratownictwa drogowego.

Holowanie pojazdu lawetą HDS

lawety szczecin

Jednym z ważniejszych narzędzi na wyposażeniu pomocy drogowej jest laweta z dźwigiem HDS. HDS to skrót od hydrauliczny dźwig samochodowy. To narzędzie posiada w większości przypadków udźwig do kilku ton, dzięki czemu bez przeszkód radzi sobie z podnoszeniem dużym odsetkiem aut osobowych . Uczestnictwo pomocy drogowej z takim wyposażeniem jest szczególnie istotne, aby nie zwiększać uszkodzeń, które już zostały wyrządzone na wozie . Tak mogłoby się stać , gdybyśmy chcieli użyć klasycznych metod do wyłuskania pojazdu z rowu lub postawienia go na koła. Uszkodzenia zawieszenia, wgniecenia karoserii, pęknięte szyby czy wyciek płynów eksploatacyjnych – to zwykle występujące straty , wynikające z niezdarnego trwania akcji ratowniczej samochodu.

Laweta HDS Szczecin

Lawety z HDS umożliwiają ich uniknąć, znacznie przyspieszając wykonanie całej operacji i zwiększając jej bezpieczeństwo. Holownik z rotatorem Raz za razem pomoc drogowa wzywana jest do kraks z udziałem aut ciężarowych. Aby odpowiednio obsłużyć takie zlecenie, bezwarunkowe jest dysponowanie odpowiednimi narzędziami pracy. Tym razem mowa o dużych i ciężkich holownikach . Ich ukrytą bronią jest nie tylko olbrzymia moc i moment obrotowy, ale też tak zwany rotator. To specjalny wysięgnik umieszczony na pojeździe, z możliwością w zakresie 180 lub 270 stopni. Wysuwane ramię, zakończone wciągarką o bardzo dużej sile udźwigu, daje możliwość prowadzenia akcji ratowniczych w ciężkich warunkach – głównie tam, gdzie bardzo mała ilość przestrzeni na jezdni, nie daje możliwości na sprawne i bezpieczne poruszanie holownikiem. Niemałe ceny za tego rodzaju pojazdy ratownicze, osiągające aż do 1 miliona złotych, sprawiają że tylko mała liczba firm jest w stanie skutecznie świadczyć usługi ratownictwa drogowego też dla samochodów ciężarowych. Przed włączeniem się do akcji ratunkowej dla samochodu ciężarowego, przewożącego towar, potrzebne jest jego wcześniejszy rozładunek i przeniesienie ładunku do innego, podstawionego na miejsce pojazdu. Tym zadaniem również często zajmuje się pomoc drogowa, korzystając z posiadanych przez siebie zasoby ludzkie i sprzęt – wózki widłowe, ciężarówki czy lawety HDS.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *