Przygody ze spłatą długu

Większość z nas ma zaciągnięte jakieś kredyty czy też pożyczki, ale nie koniecznie oznacza to, że ma się wtedy kłopoty finansowe. Niekiedy nawet opłaca się zadłużyć, gdyż oprocentowanie jest mniejsze niż stopa inflacji albo nie ma go wcale. Ja osobiście zazwyczaj korzystam z karty debetowej, która za każdym razem spłaca się automatyczne. W ogóle nie dochodzi do sytuacji dodatkowego naliczania odsetek za wykorzystane pieniądze z karty. Mając działalność gospodarczą, odsetki od zaciągniętego kredytu traktowane są tak samo jak koszty prowadzenia własnej firmy.

Niewątpliwie najbardziej korzystną formą wszelkich kredytów czy pożyczek jest leasing, gdyż on jest traktowany jak koszt i  można jak najbardziej odliczyć go sobie od własnego podatku dochodowego. Niestety nie zawsze jednakże jest tak, że kredyt czy pożyczka jest dla nas formą optymalnego wyboru. Niekiedy życiowa sytuacja zmusza nas do wzięcia z placówki bankowej kredytu, który w ogóle nie jest dla nas opłacalny. Po prostu jesteśmy przymuszeni do takiego wyboru. Są to tzw. trudne kredyty, których stopa procentowa i prowizja nie jest wcale dla nas opłacalna. Tego typu zadłużenie często może doprowadzić nawet do takiej potężnej spirali, w której odsetki będą przerastały możliwość spłaty.

Bardzo dobrym wyjściem do uporania się z trudnym zadłużeniem niewątpliwie jest konsolidacja kredytów. Wszystkie nasze zobowiązania jakie mamy wobec wszelkich instytucji finansowych są w konsolidacji łączone w tylko jeden kredyt, który niewątpliwie jest łatwiej spłacić. Nasze  wszelkie zobowiązania przejmuje bank poprzez spłatę naszego zadłużenia finansowego. Tego typu czynność doprowadza, iż docelowa stopa procentowa jest mniejsza oraz korzystniejsza dla nas. Bardzo często się zdarza, że to jedna szansa by wyjść z swojego zadłużenia, które jest obciążone bardzo wysokimi stopami procentowymi, gdyż brano je w różnych parabankach albo u rozmaitych firm które zajmują się tzw.lichwą.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *